best web development software

MTB Čerchov 2022

21. 8. 2022

Zdravíme všechny příznivce horských kol, zejména vyznavače intenzivních výjezdů na horské vrcholy.

Rádi bychom vás pozvali, letos již po patnácté, v neděli 11. září na MTB závod do vrchu s hromadným startem, opět v rámci seriálu Poháru Plzeňského kraje horských kol.

Letošní trasa dozná nepatrných změn oproti loňskému roku, pokusili jsme se přidat několik nastoupaných výškových metrů a několik stovek metrů (většinou po nezpevněných cestách) do délky závodu, která tak bude letos představovat téměř 13 km. Trasa závodu vás opět zavede na nejvyšší bod Českého lesa, cestou vystřídáte mnoho povrchů – asfalt, kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr tradiční panelová cesta, která začíná těsně pod vrcholem. Cíl bude jako každý rok pod rozhlednou na vrcholu Čerchova ve výšce 1042 m. Během závodu všichni nastoupáme téměř 600 výškových metrů.

Hlavní změnou letos ale bude posunutí zázemí závodu na louku za hřištěm v Peci pod Čerchovem, důvodem je výstavba kanalizace v obci Pec a využití hřiště ke skladování stavebního materiálu. Znamená to také omezení parkovacích míst na hřišti, takže po zaplnění využijeme dalších prostor v obci dle pokynů pořadatelů. Start bude také proto na louce hned vedle zázemí závodu, nikoliv tedy vedle obecního úřadu jako v minulých ročnících. Tato úprava trasy nebude mít vliv na některá tradiční stoupání, těšit se tedy můžete m.j. i na (ne)oblíbenou "stěnu", která místy dosahuje sloupání téměř 25 %.

Přípravu závodu a starost o závodníky opět zajistí členové z.s. Velosport Domažlice, objednávka počasí byla včas odeslána, zveme tedy ještě jednou všechny zájemce o horskou cyklistiku, aby si s námi užili další závod na Čerchov, a doufáme, že budou opět k vidění skvělé výkony a výhledy do okolí.

 

Za Velosport Domažlice

Ing. Vladimír Šmejkal, předseda

 

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: www.pal-mtb.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu