bootstrap carousel

Aktuality

MTB Čerchov 2023

14. 8. 2023

Rádi bychom vás všechny pozvali tak jako už tradičně, a letos již po šestnácté, v neděli 10. září na závod horských kol na nejvyšší vrchol Českého lesa, 1042 metrů vysoký Čerchov. Závod s hromadným startem bude odstartován přesně ve 13,45 hodin z Pece pod Čerchovem opět v rámci seriálu amatérského poháru Plzeňského kraje horských kol – AC Heating cupu - jako devátý závod v pořadí letošního ročníku seriálu.


Letošní trasa kopíruje loňskou, která byla ke všeobecné spokojenosti závodníků více orientována do terénu na nezpevněné cesty ( další zatraktivnění závodu naráží bohužel na podmínky pohybu  a pořádání hromadných akcí v chráněné krajinné oblasti ), tzn. více než 600 nastoupaných metrů na necelých 13 km. Trasa závodu vás opět zavede pod rozhlednu na Čerchova, cestou vystřídáte mnoho povrchů – asfalt ( včetně „oblíbené stěny“ se sklonem místy až 25 % ) , kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr tradiční panelová cesta, která začíná těsně pod vrcholem.

Zázemí závodu bude opět jako v loňském roce situováno na louku za hřištěm v Peci pod Čerchovem, start bude také přímo na louce hned vedle zázemí závodu.

Novinkou letošního ročníku bude zařazení souběžného závodu gravelů a běžecký závod, který bude odstartován hned po startu cyklistů – tady je třeba upozornit, že vyhlášení výsledků všech kategorií proběhne v zázemí závodu, takže i běžci budou muset absolvovat seběh z Čerchova do Pece.

Příprava závodu a starost o závodníky leží na bedrech členů z.s. Velosport Domažlice, o počasí jednáme s předstihem na patřičných místech, zveme tedy ještě jednou všechny zájemce o horskou cyklistiku, aby si s námi užili další závod na Čerchov, a doufáme, že budou opět k vidění skvělé výkony a výhledy do okolí.

Za Velosport Domažlice
Ing. Vladimír Šmejkal

 

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: https://ppk-hk.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu

 

Velká cena Domažlic MTB 2023

25. 5. 2023

V neděli 28. května se v lesoparku Škarman opět objeví tratě pro cyklistický závod Velká cena Domažlic MTB a již to bude 13. ročník. Závod je tradičně pořádaný za podpory města Domažlice.

Závod je určen pro všechny věkové kategorie od nejmladších závodníků s odrážedly až po zkušené veterány.

Samozřejmostí je již tradičně kvalitní zázemí závodu včetně parkování a sociálního zařízení.

Start první kategorie je plánovaný již v 9:00.

Těšíme se na zmíněnou květnovou neděli a věříme, že bude plná skvělých sportovních výkonů, nezapomenutelné divácké atmosféry a výborného občerstvení po celý den.

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: www.pal-mtb.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu

MTB Čerchov 2022 zná vítěze

18. 9. 2022

Krátké ohlédnutí (nejen výsledkové) za 15.ročnikem závodu MTB Čerchov.

Na úvod citace z německého tisku - brilantní organizace podpořená prací četných pomocníků (děkujeme panu K. Reitmaierovi, také za zveřejněnou fotodokumentaci). Všem “pomocníkům" patří významné poděkování za přípravu (administrativní a praktickou) a vlastni realizaci a zajištění závodu. Letošní ročník byl ztížen složitějšími podmínkami v Peci pod Čechovem, nakonec ale zázemí závodu nijak neutrpělo, spíše naopak. Také improvizace na trati se dle ohlasů účastníků vydařila a nic snad na tom nezměnil ani téměř dvoudenní déšť těsně před závodem.

Závodu se zúčastnilo I přes nepříznivou prognózu počasí 109 závodníků, mnoho z nich bylo z řad pomocníků pořádajícího oddílu Velosport Domažlice.

Kompletní výsledky byly okamžitě po skončení závodu k dispozici na www.pal-mtb.cz (díky moc Hynku), tak snad jen v krátkosti pro úplnost – prvenství si odvezl Ladislav Pakandl, který zvítězil před Viktorem Stoškem a domácím Petrem Tomanem.

Také už zbývá ještě jednou poděkovat všem účastníkům, nejen těm, kteří úspěšně zdolali nejvyšší vrchol Českého lesa, ale i jejich doprovodu, pořadatelům, dokonalému cateringu a ozvučení. A doufáme na viděnou na 16.ročníku v roce 2023.

MTB Čerchov 2022

21. 8. 2022

Zdravíme všechny příznivce horských kol, zejména vyznavače intenzivních výjezdů na horské vrcholy.

Rádi bychom vás pozvali, letos již po patnácté, v neděli 11. září na MTB závod do vrchu s hromadným startem, opět v rámci seriálu Poháru Plzeňského kraje horských kol.

Letošní trasa dozná nepatrných změn oproti loňskému roku, pokusili jsme se přidat několik nastoupaných výškových metrů a několik stovek metrů (většinou po nezpevněných cestách) do délky závodu, která tak bude letos představovat téměř 13 km. Trasa závodu vás opět zavede na nejvyšší bod Českého lesa, cestou vystřídáte mnoho povrchů – asfalt, kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr tradiční panelová cesta, která začíná těsně pod vrcholem. Cíl bude jako každý rok pod rozhlednou na vrcholu Čerchova ve výšce 1042 m. Během závodu všichni nastoupáme téměř 600 výškových metrů.

Hlavní změnou letos ale bude posunutí zázemí závodu na louku za hřištěm v Peci pod Čerchovem, důvodem je výstavba kanalizace v obci Pec a využití hřiště ke skladování stavebního materiálu. Znamená to také omezení parkovacích míst na hřišti, takže po zaplnění využijeme dalších prostor v obci dle pokynů pořadatelů. Start bude také proto na louce hned vedle zázemí závodu, nikoliv tedy vedle obecního úřadu jako v minulých ročnících. Tato úprava trasy nebude mít vliv na některá tradiční stoupání, těšit se tedy můžete m.j. i na (ne)oblíbenou "stěnu", která místy dosahuje sloupání téměř 25 %.

Přípravu závodu a starost o závodníky opět zajistí členové z.s. Velosport Domažlice, objednávka počasí byla včas odeslána, zveme tedy ještě jednou všechny zájemce o horskou cyklistiku, aby si s námi užili další závod na Čerchov, a doufáme, že budou opět k vidění skvělé výkony a výhledy do okolí.

 

Za Velosport Domažlice

Ing. Vladimír Šmejkal, předseda

 

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: www.pal-mtb.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu