bootstrap carousel

Aktuality

MTB Čerchov 2020

31. 8. 2020

Hola, hola, Čerchov volá.
  Pojďte si s námi zazávodit v neděli 20. září a pokořit vrchol Čerchova. Opět pořádáme MTB závod do vrchu s hromadný startem, pod hlavičkou Poháru Plzeňského kraje horských kol.
  Letos všechny závodníky čeká stejná trasa, jako tomu bylo v loňském roce. Start bude v centru vesnice Pec (hned vedle Obecního Úřadu). Můžete se těšit na oblíbenou "stěnu", která místy dosahuje sloupání 23%. Odměna je jasná - krásné výhledy na konci trasy.
  Trasa závodu vás zavede na nejvyšší bod kopce Čerchov. Po trase vystřídáte mnoho povrchů - asfalt, kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr si dáme oblíbené panely, které začínají těsně pod vrcholem. Cíl bude tradičně pod rozhlednou na Čerchově ve výšce 1042 m. Během závodu všichni nastoupame 541 výškových metrů.
  Hřiště v Peci pod Čerchovem nám opět poskytne klidné zázemí a prostor pro regeneraci.
  Přípravu a starost o závodníky zajistí členové Velosportu Domažlice za podpory Hynka Musila, který bude hlídat časomíru a regulérnost časů.
  V místě zázemí bude na všechny závodníky a příznivce cyklistiky připraveno občerstvení, které tradičně zajišťuje dejsicatering.cz.
  Zveme všechny zájemce o cyklistiku, aby si s námi užili prodloženou sezonu. Na hezkém počasí se už pracuje, tak doufáme, že ty panoramata budou stát opět za to!

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: www.pal-mtb.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu

Nová trať na Čerchov zná vítěze

25. 9. 2019

Tuto neděli, 22. září 2019, proběhl poslední závod seriálu PAL CUP - MTB Čerchov - hromadný závod do vrchu.
Počasí i závod se vydařily. Závod mužů ovládl Jan Beneš (SKIBIKECENTRUM.cz TEAM) v čase 38 minut a 2 sekundy, čímž stanovil nový limit pro tuto trať na příští ročníky. Mezi ženami kralovala Kateřina Vaverková - COPR TJ Přeštice (čas 45 minut 38 sekund), která tak obhájila loňské celkové vítězství.
Mezi našimi borci na "domácím" kopci kralovali Petr Toman (38:22), Petr Šindelář (38:29) a Fanda Šubrt (39:49) a mezi ženami se na kopec jako první vyškrábala Jana Brantlová (52:23).
I tak si gratulaci zaslouží všichni účastníci závodu a zejména ti nejmladší.
Kompletní výsledky naleznete na stránkách PAL CUPu.
Děkujeme všem závodníkům za hojnou účast i za skvělou diváckou podporu!
Těšíme se na Vás opět při dalších závodech.

MTB Čerchov 2019

26. 8. 2019

  Na neděli 22. září chystáme další ročník závodu MTB Čerchov - Hromadný závod do vrchu, závod je tradičně posledním závodem celého MTB seriálu PAL CUPu.
  Pro letošek jsme si pro Vás připravili několik změn. 1. změnou je start v centru vesnice Pece (hned vedle Obecního Úřadu), 2. změnou je změna trasy, kdy se ve spodní část závodu dříve najede do terénu a pak je na všechny připravena "stěna", která i místy dosahuje sloupání 23%. Ale všechna ta dřina za ten výhled v cíli stojí.
  I tak trasa závodu stoupá na nejvyšší bod v okolí - Čerchov. Na trase vystřídáte mnoho povrchů - asfalt, kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr si opět dáme oblíbené panely, které začínají těsně pod vrcholem. Cíl bude tradičně pod rozhlednou na Čerchově ve výšce 1042 m. Během toho všeho stihneme zvládnout převýšení 541 výškových metrů.
  Zázemí beze změn na hřišti v Peci pod Čerchovem.
  Závod bude odstartován jako hromadný.
  O hladký průběh se budou starat členové Velosportu Domažlice za podpory Hynka Musila, který bude hlídat časomíru a regulérnost časů.
  V místě zázemí bude na všechny závodníky a příznivce cyklistiky připraveno občerstvení, které tradičně zajišťuje cateringdejsi.cz.
  Zveme všechny zájemce o cyklistiku, aby si s námi užili jeden z posledních závodů sezóny. Na hezkém počasí se už pracuje, tak doufáme, že ty panoramata budou stát za to!

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: www.pal-mtb.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu

Závod se vydařily

16. 6. 2019

Velká cena Domažlic MTB Biatlon
Letošní rok jsme museli udělat pár změn Velké ceny Domažlic. Domažlice byli kompletně rozkopané a z parkoviště na Škarmanu je základna pro veškerou techniku. Z toho důvodu jsme využili azylu v Peci pod Čerchovem.
To ovšem přineslo novou kopcovitější trať na louce a v přilehlém lesíku, s opravdu těžkým trestným kolečkem. Aprílové počasí si s námi hraje i v květnu, ale naštěstí se na závod umoudřilo a bylo krásně téměř celý den.
Závodu se zúčastnilo nakonec 106 závodníků a dočkali jsme se od nich pozitivního hodnocení na novou lokalitu moc si toho vážíme.
Všem zúčastněným děkujeme, vítězům ještě jednou moc gratulujeme! ?? A těm, kteří přišli pomoc s organizací, časomíře, pomocníků na střelnici a těm, kteří se starají o zbraně a podobné děkujeme ještě víc, bez vás by to také nešlo!
Na viděnou v září na stejném místě při závodě na Čerchov.

Výsledky závodu

Fotografie ze závodů naleznete na našich facebookový stránkách a stránkách MTB Biatlonu.