best web development software

MTB Čerchov 2023

14. 8. 2023

Rádi bychom vás všechny pozvali tak jako už tradičně, a letos již po šestnácté, v neděli 10. září na závod horských kol na nejvyšší vrchol Českého lesa, 1042 metrů vysoký Čerchov. Závod s hromadným startem bude odstartován přesně ve 13,45 hodin z Pece pod Čerchovem opět v rámci seriálu amatérského poháru Plzeňského kraje horských kol – AC Heating cupu - jako devátý závod v pořadí letošního ročníku seriálu.


Letošní trasa kopíruje loňskou, která byla ke všeobecné spokojenosti závodníků více orientována do terénu na nezpevněné cesty ( další zatraktivnění závodu naráží bohužel na podmínky pohybu  a pořádání hromadných akcí v chráněné krajinné oblasti ), tzn. více než 600 nastoupaných metrů na necelých 13 km. Trasa závodu vás opět zavede pod rozhlednu na Čerchova, cestou vystřídáte mnoho povrchů – asfalt ( včetně „oblíbené stěny“ se sklonem místy až 25 % ) , kořenité stezky, štěrkové cesty a na závěr tradiční panelová cesta, která začíná těsně pod vrcholem.

Zázemí závodu bude opět jako v loňském roce situováno na louku za hřištěm v Peci pod Čerchovem, start bude také přímo na louce hned vedle zázemí závodu.

Novinkou letošního ročníku bude zařazení souběžného závodu gravelů a běžecký závod, který bude odstartován hned po startu cyklistů – tady je třeba upozornit, že vyhlášení výsledků všech kategorií proběhne v zázemí závodu, takže i běžci budou muset absolvovat seběh z Čerchova do Pece.

Příprava závodu a starost o závodníky leží na bedrech členů z.s. Velosport Domažlice, o počasí jednáme s předstihem na patřičných místech, zveme tedy ještě jednou všechny zájemce o horskou cyklistiku, aby si s námi užili další závod na Čerchov, a doufáme, že budou opět k vidění skvělé výkony a výhledy do okolí.

Za Velosport Domažlice
Ing. Vladimír Šmejkal

 

REGISTRACE ON-LINE probíhá na: https://ppk-hk.cz

Plakát | Propozice | Registrace | Trasa závodu